سیب فارسی

شب و روزنوشته های من | داستان سیبی که هر روز به زمین می خورد!
سازمان های فناوری اطلاعات و حلقه ی مفقود ارزیابی و نظارت
19 مارس 17

عموما ارزیابی نیروهای فنی به طور صحیح انجام نمیشه‌. تنها مدیر مستقیم شناخت کافی داره مگر اینکه خود نیرو خیلی خیلی برونگرا! باشه یا مدیر خیلی خیلی با عزت نفسی داشته باشه که بدون ترس از دست دادن موقعیت خودش فیدبک صحیحی رو به مدیران لایه بالاتر برسونه. حالا مهمتر از ارزیابی نیروهای فنی ارزیابی مدیران اجرایی لایه میانیه چون اونا هستن که سرعت موفقیت یک سازمان رو تعیین می کنن حالا موضوع اینجاست که برخلاف شرکت های معتبر خارجی، در ایران ارزیابی این لایه از مدیران غالبا انجام نمیشه یعنی حداقل من ندیدم که بیان از کارشناسا راجع به مدیرشون فیدبک بگیرن.
کلا در شرکت های بزرگ سازوکار نظارت خیلی خوب پیاده نمیشه. راه حل این موضوع اینه که موقع ای که یک ceo داره کارش را آغاز می کند enviorment management plan که من اسمشو گذاشتم emp را به طور کامل بچینه. لزومی نداره همه role ها از روز اول جایگذاری بشه اما در big picture آن plan تهیه شده آورده بشه و به تدریج جایگذاری شود.
این emp شامل موارد زیادی میشه که در یک مقاله مستخرج از کتابچه راهنمای emp که در حال تدوین آن هستم آورده شده است. مثل روش های مختلف ارزیابی سلسله مراتبی و گرافی، ایجاد حلقه ناظرین ارزیاب و جانشین ceo که به این گروه نظارت میکند و بسیاری موارد دیگر که به حث ارزیابی مرتبط نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *