سیب فارسی

شب و روزنوشته های من | داستان سیبی که هر روز به زمین می خورد!
سایت های فروش اینترنتی از سراب تا موفقیت
4 نوامبر 16

در اخبار با تیترهایی رو به رو می شویم مثل”مقایسه دیجیکالا و بامیلو”، “شکست در جمعه سیاه بامیلو”، “نارضایتی مردم از فروشگاه اینترنتی بامیلو” و …

داشتم راجع به سایت های خرید اینترنتی جستجو می کردم و دیدم که جز سایت دیجیکالا که هم اوضاع رو به راهی داره و مشتری ها هم بسیار راضی هستند، سایرسایت ها بسیار روال سردرگمی رو دنبال می کنند مثلا یکی از این سایت ها انقدر ازشون شکایت شده که حد نداره!

مثلا در لینک زیر فقط بخشی از شکایت هایی که از سایت فروشگاه اینترنتی #بامیلو شده رو می بینید که پر شده از تگ هایی مثل

#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو

#شکایت ها از فروشگاه اینترنتی بامیلو

تازه این بخشی از شکایت ها فقط در یک سایت می باشد جالب اینکه شما هر جا اسم بامیلو رو ببینید در نظرات با این تگ ها #کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو و این نظرات از نارضایتی رو به رو می شوید!

مطلبی هم راجع به یکی از مثلا!! نو آوری های این سایت خوندم که دیدم خالی از لطف نیست اینجا بیارم…

 

روز سیاه بامیلو

(#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو)

یک هفته پس از سروصداهای زیادی که سایت بامیلو (#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو) روی Black Friday به وجود آورد سرانجام این روز هم فرا رسید اما نتیجه حداقل بازخورد در شبکه‌های اجتماعی چیزی نبود که این شرکت انتظارش را داشت.

سایت خرده فروش آنلاین بامیلو(#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو)  که بسیاری آن را منتسب به راکت اینترنت آلمان ( شرکتی که در جهان به کپی کار مشهور است) می‌دانند و   طی یک هفته اخیر با تبلیغات وسیع و هزینه قابل توجه برای انتشار خبر در وبلاگ‌های تکنولوژی  و سایت‌های خبری ایران تلاش کرد توجه کاربران اینترنتی را به سمت خود جلب کند.

اما تنها ساعاتی پس از آغاز این حراج سروصداهای کاربران در فضای وب و شبکه‌های اجتماعی بلند شد. انتقادات از تخفیف‌های ناچیز ( در مقایسه با ابعاد تبلیغات ) گرفته تا لغو سفارشها عصبانیت بسیاری از کاربران را در بر داشت به طوری که در مدت زمان کوتاهی تایم‌لاین بسیاری از شبکه‌های اجتماعی پر از انتقاد نسبت به این خرده فروش آنلاین شد. 

بامیلو در زمانی دست به این فروش اینترنتی پرسروصدا زد که ظاهرا حال و اوضاع خوبی در ایران ندارد. «موزاندو» دیگر شرکت  مشابه بامیلو (#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو)که زیرمجموعه‌ای از راکت اینترنت بود عملا تعطیل شده و« تاکسی‌یاب» و «اسکانو » با خروج نیروهای آن وضعیتی مشابه را پیدا کرده‌اند. 

 به نظر می‌رسید در پایان جمعه سیاه آنچه برای بامیلو(#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو) باقی مانده باشد رجوع به این تجربه تلخ باشد که :« تبلیغات به تنهایی برای موفقیت یک برند کافی نیست».

این مطلب رو از سایت آی تی ایران برداشتم، حالا با این اوصاف چرا سایت هایی مثل بامیلو انقدر با نارضایتی رو به رو می شوند و نمی تونند به موفقیت برسند و مشتری هاشون دائما در حال ریزش می باشند.

نظرات خودتون را به اشتراک بذارید تا در این مورد به یه نتیجه ای برسیم!

#کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو

5 پیام برای سایت های فروش اینترنتی از سراب تا موفقیت

 1. سهیلا گفت:

  من واقعاازاوضاع خراب بامیلوخبرنداشتم گمان میکردم ازدیجی کالامثلا حدود 10درصدضعیفتراست ودرحراجمعه خریدکردم وتاالان 4دفعه زنگ زده ام آنهم ازمشهدوهردفعه تقریبا20دقیقه صحبت کرده ویاپشت تلفن معطل شده ام ولی بخداقسم هنوزنتیجه نگرفته ام واجناسم رایاخراب گذاشته اندویاکم گذاشته اندخواهشا اگرمیخواهیداعصابتان خراب نشوددیگردرتمام عمرتان ازبامیلوخریدنکنید

  • ادمین گفت:

   متاسفا سال گذشته طرحی رو به اسم جمعه سیاه اجرا کردند و همانطور که در پست ملاحظه می کنید با نارضایتی شدید غالب مشتریان همراه بود و امسال برای اینک می دونستن مردم روی اسم جمعه سیاه حساس شدند به خاطر افتضاح سال گذشته این شرکت امسال اون طرح رو به اسم حراجمعه اجرا کردند که با نارضایتی بیشتر مشتریان همراه بود در پستی در آینده از افتضاح امسال این شرکت صحبت خواهم کرد. باید همه با هم کمک کنیم و به گوش یکدیگر برسونیم که فریب این شرکت رو نخورند و هیچ خریدی از این شرکت انجام نشه هر یک خرید کمتر جوابیه به بی بیاقتی مدیران این شرکت.
   #کمپین_ما_از_بامیلو_خرید_نمیکنیم_درش_را_ببندید #شکایت_از_بامیلو #نارضایتی_بامیلو

 2. سیدعلی گفت:

  لطفا وخواهشا سایتی را معرفی نمایید که ما بتوانیم از این فروشگاه بی لیاقت شکایت قانونی بنماییم.. مارو که دیوانه نمودند به اندازه قیمت اجناس فقط پول تلفن از شهرستان دادم ولی هنوز هیچی به هیچی خدا از مدیرانش نگذره

  • ادمین گفت:

   سایت شکایت یار سرویسی بود که با همین عنوان ایجاد شده بود ولی در حال حاضر آفلاینه باز بهش سر بزنید شاید باز راه بیفته، ولی در حال حاضر سایتی وجود نداره که بتونه شما رو به حقتون برسونه، مگر شکایت قانونی که پروسه طولانیه، به نظر من الان بهترین راه اینکه توی فضای مجازی و غیر مجازی نقاط ضعفشون رو منتشر کنیم تا بدین صورت دیگران در چاه این سایت بی لیافت نیفتن.

 3. اردلان گفت:

  قیمت بایین تر باشه حالا اسم حراج و اینا روش نباشه چه فرقی میکنه ..من مقایسه می کردم در همون موقع قیمت های زنبیل وچند تا فروشگاه دیگه از بامیلو و دیجی کالا بایین تر بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *